A nappali és levelező tagozaton is elérhető Emberi Erőforrások (BA) alapszak az Egyetem egyik legkiforrottabb, leghosszabb oktatási múltra visszatekintő programja. Ez nemcsak a modern tantárgystruktúrán, hanem a résztvevő oktatógárda magas – más oktatási intézmények által is elismert – szakmai színvonalán, gazdag elméleti és gyakorlati tudásbázisán is megmutatkozik. A szakmai gyakorlatra biztosított helyek nívós vállalatoknál nyújtanak betekintést és gyakorlati ismereteket az emberi erőforrásokkal kapcsolatos stratégiai és operatív teendők területeire.
A hallgatók színvonalas és biztos módszertani és közgazdasági alapozás után a legmodernebb menedzsment-technikákkal ismerkedhetnek meg, a szakirány-választás által nyújtott lehetőségek pedig a makroszintű munkaügyi, munkaerő-szervezési problémáktól a professzionális vállalati humán erőforrás menedzsment területekig kínálnak további alternatívákat a szakmai tudás elmélyítésére. A meghirdetett szakirányok jó alapot biztosítanak a hallgatók további tanulmányaihoz is.
A kompetencia-menedzsmenttől a személyügyi kontrollingon át a szervezeti magatartásig, ill. kommunikáció-tudományokig terjedő – korántsem teljes – lista is jelzi, milyen dinamikus fejlődésen ment és megy át napjainkban is az emberi erőforrások tudománya, amely napjainkra az egyik legfontosabb és legbefolyásosabb menedzsment-területté nőtte ki magát.
Nappali tagozaton négy féléven keresztül ingyenes idegen nyelvű képzéseket is biztosítunk, ezzel elősegítve a készségszintű nyelvtudás megszerzését hallgatóinknak.
Célunk, hogy elősegítsük hallgatóink munkaerő-piaci beilleszkedését, illetve azt, hogy képesek legyenek korunk kihívásainak megfelelni akár a munkahelyen, akár a magánéletben, éppen ezért kompetenciafejlesztő tréningalapú képzésekkel egészítjük ki a szakos tematikát.
A szak duális képzésben is elérhető, amely keretében a hallgató párhuzamosan vesz részt az egyetemi képzésben, illetve szerződött partnerünknél dolgozik is.
A közelmúltban érettségizetteknek alapvetően a nappali, míg a munka / család mellett tanulóknak a levelező tagozatot ajánljuk. Ezekről bővebben a tagozati tanácsadóban olvashat.
Vállalati gazdaságtan, marketing-kommunikáció, vezetési- és szervezési ismeretek, stratégiai menedzsment, emberi erőforrás menedzsment, a munkaszervezet szociológiája, szervezet és munkapszichológia, kompetencia-menedzsment, munkaerő-piaci politikák, munkajog, munkaügyi kapcsolatok rendszere, munkahelyi és munkaerő-piaci képzés, személyügyi tevékenység, személyügyi kontrolling, a munkaerőpiac gazdaságtana, társadalombiztosítási ismeretek, személyügyi informatika, foglalkoztatás- és szociálpolitika.
Toborzó, kiválasztó, fejvadász, HR tanácsadó, HR stratéga, teljesítményértékelő, kontrollingos, bérügyi munkatárs, vezető gazdálkodási, és társadalmi intézményeknél, multiknál, nemzetközi szervezeteknél, gazdasági kamaráknál, start up-oknál, de akár saját vállalkozás keretében is.
Képzési és kimeneteli követelmények
Amennyiben nem rendelkezik az előírt érettségivel és/vagy 280 ponttal, abban az esetben javasolt a Zsigmond Kriály Egyetem felsőoktatási szakképzései közül választania, ahol felvételi minimum-pontszám 240 jelenleg, és bármelyik két érettségi vizsgatárgyból számítható pont.
HR-szakértő • Munkaerő-piaci
(E-00725/2014/D007)
Tovább(E-00725/2014/D008)
Tovább(E-00725/2014/D002)
Tovább(E-00725/2014/D003)
Tovább(E-00725/2014/D005)
Tovább(E-00725/2014/D006)
Tovább(E-00725/2014/D001)
TovábbA végzettek 80%-a a szakképzettségének megfelelő szakmában helyezkedik el.
A frissen végzett, állást kereső, Zsigmondos diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik.
A Zsigmondon végzett hallgatók átlagfizetése az 5. legmagasabb Magyarországon!
A végzettek 80%-a a szakképzettségének megfelelő szakmában helyezkedik el.
A frissen végzett, állást kereső, Zsigmondos diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik.
A Zsigmondon végzett hallgatók átlagfizetése az 5. legmagasabb Magyarországon!