Nyári diplomaosztók

2018. július 20, péntek, 17:00 óra
ZsKE, D épület, Európa terem

A nyári egyetemi diplomaosztókra idén 2018. július 20-án és 21-én kerül sor.

Szeretettel és tisztelettel meghívjuk Önöket és az Önök számára fontos hozzátartozóikat a nyári egyetemi diplomaátadó ünnepségre, amely két körben 2018. július 20-án, péntek 17 órától, valamint 2018. július 21-én, szombaton 11 órától kerül megrendezésre.

2018.07.20:

• Andragógia
  • Kommunikáció és médiatudomány
  • Nemzetközi tanulmányok
  • Politikatudományok
  • Szociológia

2017.07.21:

• Emberi Erőforrások
  • Gazdaságinformatikus
  • Gazdálkodás és menedzsment
  • Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás
  • Pénzügy és számvitel

Tájékoztató:
A Zsigmond Király Egyetem hagyományai szerint a hallgatók talárban és talárkalapban jelennek meg.

Az egyetemi diplomaátadó rendje:

Dátum: 2018. július 20., péntek, 17 óra, valamint 2018. július 21., szombat 11 óra.

Helyszín: Zsigmond Király Egyetem, "D" épület, Európa terem

Résztvevők köre: A diplomaátadón minden sikeres záróvizsgát tett hallgató részt vehet.

I. TALÁR
A talár a "B" épület, földszinten található Jegyzettár/Pénztárban váltható talárbérleti jegy ellenében. Bérleti díj: 3000 Ft
Amennyiben rendelkezik előre váltott talárbérleti jeggyel, úgy 1 órával az ünnepség kezdete előtt a „B” épület földszintjén veheti át talárját méret szerint és a szakjának megfelelő színű gallérral.
Amennyiben nem váltott korábban talárbérleti jegyet és/vagy nem vásárolt talárkalapot, lehetősége nyílik az ünnepség kezdete előtt a Jegyzettárban/Pénztárban beszerezni ezeket, de ebben az esetben kérjük, hogy időben érkezzen.
A talárok kiadása minden esetben a bérleti jegy és valamilyen fényképes igazolvány letétbe helyezése ellenében történik. A talárokat legkésőbb a diplomaátadó után egy órával kérjük leadni, ahol igazolványát visszakapja.

II. TALÁRKALAP
A talárkalap csak a Jegyzettárban vásárolható meg előre, vagy az ünnepség kezdete előtti időben. Ára: 5000 Ft

AZ ÜNNEPSÉG MENETE
Az ünnepség helyszíne minden időpontban egységesen a „D” épületben található Európa terem.

ÜLTETÉS ÉS FŐPRÓBA
50 perccel az ünnepség előtt kezdődik, amelyen a végzős hallgatóknak már talárban és talárkalapban kell megjelenniük. Az ültetés ábécé sorrendben történik, hiszen a diplomájukat név szerint szólítva veszik át a végzettek. Az ültetés után a termet már nem hagyhatják el.

• Hozzátartozók részére megnyitjuk a termet
  • Az ünnepség kezdetét veszi
  • Himnusz
  • Ünnepi beszédek
  • Az oklevelek átvétele, az oklevélnyilvántartó könyvének aláírása
  • Szózat

Az ünnepség várható időtartama általában egy óra.

Az ünnepség teljes időtartama alatt és azt követően lehetőség nyílik fényképek és videók készítésére.