Kutatók éjszakája: Szabadulós játék fiatal és kalandor kutatóknak!

2017. szeptember 29, péntek, 19:00 óra
ZsKE, Teljes ZSKE

Országos rendezvénysorozat ZSKE-s állomása. A program nyilvános és ingyenesen látogatható.

A játék most kezdődik!

Figyelj, mert nap mint nap lesznek új információk a Kutatók éjszakája kapcsán!

A világbékéért küzdő legkiválóbb ENSZ diplomatánknak nyoma veszett. Annyira titkos küldetésen vett részt, hogy még a nevét sem árulhatjuk el. Nektek kell rájönnötök, és ha ezt megteszitek, ti is kiszabadultok!

A kutatás során elnöki találkozók helyszínére, kalandos helyekre látogatunk. A békéért küzdő hazai és nemzetközi vezetők és hírességek is számos nyomot elrejtettek, ezeket kell megtalálnotok 60 perc alatt. Ne feledjétek, nem vagytok egyedül! A logikus gondolkodás mellett az itt tanulható ismeretek is kellenek majd, illetve a jó kooperációs, logisztikai és kommunikációs készség.

És lehet, hogy még nem értesz mindent, DE egy biztos: 2017. szeptember 29-én, pénteken este minden kiderül a Zsigmond Király Egyetemen a 1039 Bp., Kelta utca 2. címen!

A Magyarországon is rendkívül népszerű szabadulószobák mintájára 2017-ben a Zsigmond Király Egyetem egy különleges programmal készül.

A Kutatók Éjszakájának résztvevői az idén a ZSKE-n kommunikációs, gazdasági és geopolitikai ismereteik, valamint a logikus gondolkodás segítségével feladatokat oldanak meg, hogy végül kijussanak a speciálisan berendezett tanteremből. A játékban résztvevők egy része a tantermen kívül próbál segítséget nyújtani a „bezártaknak”, míg a közönség az érdekfeszítő programot óriáskivetítőn figyelheti az aulában.

Az egyenként 60 perces játékainkban a csapatok tagjaként oktatóink is részt vesznek. Nem lesz ijesztgetés, osztályozás, a foglalkozás lényege az együttműködés, a feladatmegosztás, a nyomok keresése és a rejtvények megoldása, és mindenek előtt, a kutatás.

Nehézségi fokozatát tekintve kezdő - haladó programunkat szabadulóknak, középiskolásoknak, egyetemistáknak és általában minden kutatni vágyónak egyaránt ajánljuk.

Játékmesterek:

Dr. Schottner Krisztina

Dr. habil. Szűts Zoltán

Helyszín és megközelíthetőség:

Zsigmond Király Egyetem, Aula - 1039 Budapest, Kelta utca 2.

A program nyilvános és ingyenesen látogatható.

(A kép forrása itt.)