Keresztféléves mesterszakos felvételi vizsga - szóbeli motivációs beszélgetés 1.

2018. január 8, hétfő, 14:00 óra
ZsKE, Kijelölt teremben

Kommunikáció- és médiatudomány, nemzetközi tanulmányok és politikatudomány mesterszakok.

Kedves Felvételiző!

A Zsigmond Király Egyetem 2018. februárban induló andragógia, kommunikáció- és médiatudomány, nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, nemzetközi tanulmányok és politikatudomány mesterképzési szakjaira a szóbeli felvételi vizsga az alábbiak szerint kerül megszervezésre.

2018. január 8., hétfő

Szak Terem Időpont
Kommunikáció- és médiatudomány MA A06 14:00-17:00
Nemzetközi tanulmányok MA A07 14:00-17:00
Politikatudomány MA A07 14:00-17:00

(Az Andragógia MA és a Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás MA szakok szóbeli motivációs beszélgetése január 9-én, kedden 14 órától esedékes.)

A szóbeli vizsgával kapcsolatos információk:
• A szóbeli felvételi vizsgán személyazonossági igazolványát (vagy más személyazonosság igazolására alkalmas okmányt) be kell mutatnia.
• A szóbeli felvételi vizsga 14 órakor kezdődik, a jelentkezők behívása érkezési sorrendben történik!
• A szakmai motivációs beszélgetés időtartama kb. 15 perc.
• Az egyes mesterképzési szakok szóbeli felvételi vizsgájának témaköreit és követelményeit a mellékletben olvashatja, vagy az Egyetem honlapján – www.uni-zsigmond.hu – is megtalálja a Képzések menüpontban az adott mesterképzésre kattintva.
• A szóbeli felvételi vizsga eredményéről a vizsga végén papíralapú „Értesítő”-t kap a Jelentkező, valamint a pontszámot az E-felviben is láthatja a szóbeli vizsgát követő 3 munkanapon belül.
• A szóbeli vizsgán való meg nem jelenést az egyetemi felvételi jelentkezéstől való visszalépésnek tekintjük, így a Jelentkező felvételi eljárásból kizárásra kerül.

A pontszámítás:
Mesterképzésben legfeljebb 100 pont szerezhető, mely tartalmazza a többletpontokat is.
Azon jelentkezők, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, azok számára jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.

Felvételi pontok:
- Szakmai és motivációs beszélgetés: 90 pont
- Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
◦ Esélyegyenlőségi maximális pont: 10 pont
▪ fogyatékosság: 5 pont
▪ gyermekgondozás: 5 pont
▪ hátrányos helyzet: 5 pont
◦ 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 10 pont
◦ 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 7 pont
◦ 3. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 10 pont
◦ 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 7 pont

Kreditelismerési eljárás
Amennyiben a Jelentkező elővégzettsége (szakképzettsége) eltér az adott mesterképzési szak felvételi feltételeiben meghatározott szakképzettségtől, akkor szükséges az előzetes kreditelismerési eljárás lefolytatása.
Továbbá le kell folytatni az eljárás, ha a Jelentkező az 1993. évi LXXX. törvény szerinti főiskolai vagy egyetemi szintű képzésben vagy külföldi felsőoktatási intézményben szerzett oklevelet.

• Az előzetes kreditelismerési eljárás iránti kérelem benyújtásának a határideje 2017. december 15.

Az előzetes kreditelismerési eljárásról az Egyetem honlapján tud tájékozódni.

Amennyiben Önnek szükséges az előzetes kreditelismerési eljárás lefolytatása és még nem nyújtotta be a kérelmet, akkor kérem, hogy ezt haladéktalanul tegye meg!

Az Egyetem Kreditátviteli Bizottság által hozott határozatot a Jelentkezőnek 2018. január 11-ig fel kell töltenie az E-Felvételi/Csatolandó dokumentumok/egyéb rovatba.

Sikeres felvételi vizsgát kívánok Önnek!